Справа «Івашків проти України» (заява № 59670/14) розглядалася Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) і стосувалася неефективного розслідування випадків домашнього насильства та дискримінаційного ставлення до заявниці з боку національних судів.
У період з 2007 по 2013 роки колишній чоловік заявниці п’ять разів наносив їй тілесні ушкодження, які були задокументовані та кваліфіковані як легкі у відповідних актах судово-медичних досліджень. Працівники міліції та прокуратура неодноразово відмовляли у порушенні кримінальної справи у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Два з п’яти випадків розглянули національні суди.
11 травня 2011 року Шевченківський районний суд міста Львова порушив кримінальну справу за скаргою заявниці, у якій вона стверджувала, що протягом багатьох років її колишній чоловік вчиняв щодо неї протиправні дії, наприклад, наносив їй тілесні ушкодження, знущався над нею та висловлювався нецензурною лайкою, а її численні скарги до міліції були безрезультатними. 27 червня 2012 року суд визнав колишнього чоловіка заявниці винним у нанесенні їй легких тілесних ушкоджень та обрав йому покарання у виді громадських робіт, проте згідно із Законом України «Про амністію в 2011 році» звільнив його від відбування покарання.
Після ухвалення вироку у кримінальній справі заявниця подала цивільний позов проти колишнього чоловіка про відшкодування моральної шкоди. 8 серпня 2013 року районний суд присудив заявниці 5 000 гривень в якості відшкодування моральної шкоди. 17 грудня 2013 року апеляційний суд зменшив цю суму до 2 000 гривень, зазначивши, що заявниця частково спровокувала конфлікт.
ЄСПЛ встановив, що українські органи влади не виконали свого позитивного обов'язку щодо проведення ефективного розслідування тверджень про жорстоке поводження із заявницею, що є порушенням статті 3 Конвенції (заборона катування). Суд також зазначив, що апеляційний суд, зменшуючи суму компенсації, фактично звинуватив заявницю у тому, що вона була побита своїм чоловіком, що відображає дискримінаційне ставлення до неї як до жінки і вказує на упередження, які існують у судовій системі. Це було визнано порушенням статті 14 Конвенції (заборона дискримінації) у поєднанні зі статтею 3.